Про підприємство PDF Друк e-mail

dsc_0269 50 800x600Історія створення ТОВ "Лубенське племпідприємство" тісно пов’язана з розвитком сільського господарства в післявоєнні роки в Україні. Відновлення колгоспів та радгоспів ставило питання перед господарськими органами управління сільським господарством, наукою про збільшення поголів’я всіх видів сільськогосподарських тварин шляхом впровадження нових найбільш ефективних і раціональних технологій відтворення поголів’я тварин.

 

З цією метою в вересні 1953 року і було організовано міжколгоспну госпрозрахункову станцію штучного осіменіння сільськогосподарських тварин.

 

В даний час ТОВ “Лубенське племпідприємство” забезпечує ведення селекційно-племінної роботи і надає послуги по сервісному обслуговуванню в тваринництві в 8-ми районах Полтавської області: Лубенський, Пирятинський, Оржицький, Лохвицький, Чорнухинський, Гребінківський, Миргородський, Хорольський. Сумської області: Роменський, Конотопський, Недригайлівський, Буринський. Чернігівської області: Прилуцький, Бобровицький.

 

Основною задачею племпідприємства є покращення племінних і продуктивних якостей тварин і забезпечення відтворення поголів’я, особливо в приватному секторі. Все маточне поголів’я великої рогатої худоби (55000 гол.) в зоні обслуговування чистопорідне. Спільно з зооспеціалістами господарств створено і діє 13 племрепродукторів та 7 племзаводів.

 

1Племпідприємство в 2009 році атестовано спеціалістами Міністерства аграрної політики України і отримало статус 1 категорії.

 

На протязі останніх років племпідприємство є постійним учасником виставки с/г тварин та птиці на Національному “Сорочинському ярмарку”.

 

За високі досягнення в селекційно-племінній роботі підприємство нагороджено:

 

 

1986 рік - Почесна Грамота Держагропрому України;

 

1987 рік - Почесна Грамота ЦК КПРС, Кабінету Міністрів, ВЦСПС, ЦК ВЛКСМ;

 

1988 рік - Диплом 1ступеня – по Радянському Союзу;

 

1989 рік - Диплом Пошани – по Радянському Союзу.

 

В 2001 році племпідприємство визнано переможцем конкурсу “Кращий роботодавець року”, в 2002 році - ІІ місце, 2003 рік – ІІІ місце;

 

2003 рік - Міжнародна нагорода – приз “Европейська якість” (Оксфорд, Англія ).

- Почесна Грамота Міністерства аграрної політики України.

 

2004 рік – присвоєно Національне почесне звання “Краще підприємство України” з врученням Почесного Диплому за забезпечення стабільного динамічного розвитку підприємства.

 

За останні 10 років, на підприємстві створено новітню матеріально-технічну виробничу базу. Збудовано лабораторно-технологічний корпус, спермосховище, автогараж з теплою стоянкою на 15 автомашин, склади для зберігання концкормів і матеріалів, карантинне приміщення, навіси для зберігання сіна і техніки, автозаправну станцію, артезіанську свердловину. Реконструйовано приміщення для утримання бугаїв-плідників і літній табір.

 

Наряду з цим ведеться будівництво об'єктів соціальної сфери: фельдшерсько-акушерський пункт з спортивно-оздоровчим комплексом.

 

На виконання програми “Здоров'я” підприємство приймало дольову участь в будівництві медицинської амбулаторії сімейного лікаря в мікрорайоні № 8 м.Лубни і с.Новаки Лубенського району.

 

Постійно надається матеріальна і грошова допомога підшефним закладам .

 

На підприємстві постійно створюються додаткові робочі місця. Тільки за останні роки було створено більше 20 робочих місць і це при загальній чисельності працюючих - 40 чол. працевлаштовано також 2 інваліди. В населених пунктах сільських районів створено робочі місця для 90 чол., які працюють техніками штучного осіменіння в приватному секторі.